Hořák BINZEL ABITIG 17 V, 10-25 - délka 4 metry

Neohodnoceno
Značka: Binzel

Plynem chlazený svařovací hořák s plynovým ventilem BINZEL ABITIG 17 V. Hořák je osazen kabelovou zástrčkou pro připojení proudu a plynovou hadičkou, která se připojuje přímo k redukčnímu ventilu na tlakové lahvi s ochranným plynem.

Dostupnost Na pobočce (2 ks)
Kód: 706.1057
3 190 Kč –29 % 2 240 Kč
Hořák BINZEL ABITIG 17 V, 10-25 - délka 4 metry
Neohodnoceno
Značka: Binzel
vyr 449wm main
3 190 Kč –29 %
Kompletní servis
Kompletní servis
Servis všeho autogenu
Výměnný způsob
Výměnný způsob
Starý za repasovaný

 Svařovací hořák s ventilem je určen pro běžné invertorové zdroje pro metodu MMA (svařování obalenou elektrodou), které nejsou primárně určeny pro svařování metodou TIG, ale zároveň tuto možnost nabízejí. Tyto zdroje musí být vždy vybaveny přepínáním svařovací metody MMA/TIG. Zapálení elektrického oblouku probíhá kontaktem wolframové elektrody se základním materiálem - buď škrtnutím wolframové elektrody o základní materiál (tzv. náškrab), nebo lehkým dotykem (tzv. LIFT ARC start).

Svařovací zdroje s dotykovým startem nejsou vybaveny vlastním elektromagnetickým plynovým ventilem. Ochranný plyn (argon) tak do TIG hořáku proudí hadičkou přímo z redukčního ventilu na tlakové lahvi a zdrojem vůbec neprochází. Plyn se pak pouští a zastavuje otočným ventilem v rukojeti hořáku. Proto jsou tyto hořáky obecně označovány jako hořáky "s ventilkem".

Samotné svařování probíhá tak, že se ochranný plyn pustí nejprve na redukčním ventilu a poté ventilkem v rukojeti hořáku. Dotykem (příp. škrtnutím) wolframové elektrody o základní materiál dojde k zapálení oblouku. Při ukončení svařování se postupuje v opačném pořadí. Nejprve se oddálí hořák od základního materiálu až do zhasnutí oblouku, uzavře se plyn ventilkem v rukojeti hořáku a poté se uzavře plyn na redukčním ventilu.

Provedení

  • Ovládací modul: otočný ventil pro ovládání plynu
  • Tělo hořáku: pevné
  • Kabelový svazek: standardní v gumě
  • Připojení plynu: převlečná matice G 1/4"

 

Parametry svařovacího hořáku TIG:

 

Zatížení 140A DC 100A AC
Pracovní cyklus 35%
Typ chlazení plyn
Délka 4m

Doplňkové parametry

Kategorie: Hořáky pro TIG
Záruka: 2 roky
Připojení hořáků: Rychlospojka 10-25
Typ příslušenství: TIG hořák
Chlazení: Plyn
Průměr drátu (mm): 1-1,6-2-2,4-3,2